Czy żarówka zapali się w mikrofali  a książka, którą ciągną dwie osoby się nie rozerwie? Na te pytania mogliśmy otrzymać odpowiedź na IV Gali Fizyki w piątek 15.03.2013r. w Liceum Ogólnokształcącym nr XVIII.

 

 

W piątek mieliśmy zaszczyt gościć się na IV Wielkiej Gali Fizyki, która odbyła się w naszej szkole, przy ulicy Hożej 3 – organizowaną przez naszego szkolnego fizyka Wiesława Piotrowskiego. Gala ta ma na celu przybliżyć nam pojęcie fizyki, ale też pokazać jak można się nią bawić. Podczas Gali uczniowie naszej szkoły oraz szkół spoza Szczecina mieli okazję przedstawić indywidualnie lub w zespole ciekawe doświadczenia, które wyjaśniały zjawiska fizyczne. Na Galę, jak co roku, zostały zaproszone osoby z wyższych uczelni jak i sami nauczyciele. Czołowymi osobami byli sami uczniowie, którzy mieli zabawiać publiczność. Na gości czekały elegancko przygotowane stoły, które zostały ozdobione kawałkami ciast, obrusem, kawą czy herbatą, ale także świecami. Przyszli absolwenci zaprezentowali doświadczenia takie jak: zabawy z ciekłym azotem, siła tarcia, palnik Bunsena, łoże Fakira oraz strzelające kulki. Oczywiście jak to na publicznych imprezach nie zabrakło problemów, które przejawiały się w postaci braku prądu. Na tym evencie chodziły również ładnie ubrane uczennice, które podawały na dużej tacy picie oraz ciasto. Na scenie Panowie i Panie czuli się jak ryba w wodzie. W bardzo ciekawy sposób uczniowie starali się pokazać swoje eksperymenty, by wzbudzić ciekawość u gości.

Gala ta pokazuje, że tak naprawdę fizyka nie jest „strasznym” przedmiotem, którego tak wszyscy się boją. Czekamy na następną!